Atopik Dermatitte
Kortizon içermeyen
Akut Jel &
Bariyer Krem

 • Nörodermatit nedir?

  Nörodermatit, Atopik Dermatit (AD) veya Atopik Egzama doğuştan olan inflmatuvar, kaşıntılı ve çok faktörlü bir deri hastalığıdır ve kronik tekrarlayan bir seyri vardır.

  Devam
 • MAVENA® B12 AD

  Cildin Doğal Bariyer Fonksiyonunun inşa Edilmesi ve Korunması için:
  MAVENA® B12 Akut Jel ve Bariyer Krem

  Devam
 • Medya

  MAVENA® B12 Tanıtım Belgesel Filmi. Sedef, Egzama ve Nörodermit Mağdurlarina.

  Medya

MAVENA® B12 AD Akut Jel ve Bariyer Krem nasıl faydalıdır?Nörodermatit gibi kronik inflamatuvar deri hastalıklarında, derinin inflamatuvar bölgelerinde yüksek konsantrasyonlarda nitrik oksitleri görülmektedir.

Nitrik oksitleri inflamatuvar süreçlerin gelişmesinde ve gelişen bu inflamatuvar uyarıcılara derinin bağışıklık tepkisinin düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Nitrik oksitleri biyokimyasal bir döngü ile inflamatuvar süreçler geliştirebilmekte ve kötüleştirebilmekte ve kronikleştirebilmektedirler.

MAVENA® B12 AD Akut Jel ve Bariyer Krem‘in içeriğinde bulunan Vitamin B12 (Siyanokobalamin) deriye uygulandıktan sonra derinin en üst tabakasına geçmekte ve nitrik oksitlerini fiziksel olarak bağlayarak, onların proinflamatuvar etkilerini ortadan kaldırabilmektedir. Nitrik oksitlerinin Vitamin B12 ile bağlanması yoluyla en önemli iltihaplanma aracı maddelerinden birisi etkisiz hale getirilmektedir ve böylece antienflamatuvar bir reaksiyon başlamaktadır.MAVENA® B12 AD Akut Jel ve Bariyer Krem nasıl kullanılır?MAVENA® B12 AD Akut Jel ve Bariyer Krem ihtiyaca göre günde birçok kez hastalığa maruz kalan cilt bölgelerine uygulanabilmektedir.

 • Akut Jel ve/veya Bariyer Krem etkilenen cilde hafif bir masaj ile ince bir katman olarak uygulanır.
 • Tavsiye edilen miktar aşağıda bulunan tabloda görülmektedir:
MAVENA® B12 AD Akut Jel ve Bariyer Kremin Faydaları